Committees


Scientific Committee

Jan Bień, Poland (Chair)
   
     
Eftychia Apostolidi, Austria
Miguel A. Astiz, Spain
Flavio Barbosa, Brazil
F. Michael Bartlett, Canada
Konrad Bergmeister, Austria
Jan Biliszczuk, Poland
Corneliu Bob, Romania
Fernando Branco, Portugal
Eric Brehm, Germany
Eugen Brühwiler, Switzerland
Jan Bujnak, Slovakia
Elsa Caetano, Portugal
José Campos e Matos, Portugal
Alp Caner, Turkey
Joan Ramon Casas, Spain
Eleni Chatzi, Switzerland
Christian Cremona, France
Alvaro A.M.F. Cunha, Portugal
Ane de Boer, Netherlands
Jorge de Brito, Portugal
Vincent de Ville de Goyet, Belgium
Stephanos Dritsos, Greece
John Duntemann, USA
Lennart Elfgren, Sweden 
Ian Firth, United Kingdom
Dan M. Frangopol, USA
Yozo Fujino, Japan
Yaojun Ge, China
Roman Geier, Austria
Carmelo Gentile, Italy
Christos Giarlelis, Greece
Bruno Godart, France
Roberto Gomez Martinez, Mexico
Rade Hajdin, Switzerland
Sergio Hampshire Santos, Brazil
Paweł Hawryszków, Poland
Stephen Hicks, New Zealand
Chris Jurgens, South Africa
Akio Kasuga, Japan
Igor Kavrakov, Germany
Ho-Kyung Kim, Republic of Korea
Michael Kleiser, Austria
Johann Kollegger, Austria
Ryszard Kowalczyk, Poland 
Andreas Lampropoulos, United Kingdom
Dariusz Lydzba, Poland
Fernando Madrazo-Aguirre, United Kingdom
Ana Mandic Ivankovic, Croatia
Steffen Marx, Germany
Philippe Menétrey, Switzerland
Daniel Oliveira, Portugal
Luis Oliveira-Santos, Portugal
Vikram Pakrashi, Ireland
Fabrizio Palmisano, Italy
M. Dolores G. Pulido, Spain
Wojciech Radomski, Poland
Robert Ratay, USA
Daniele Rocchi, Italy
Marek Salamak, Poland
Kristian Schellenberg, Switzerland
Mike Schlaich, Germany
Geralt Siebert, Germany
Peter Simonsson, Sweden
Enzo Siviero, Italy
Tomasz W. Siwowski, Poland
Bratislav Stipanic, Serbia
Alfred Strauss, Austria
Harshavardhan Subbarao, India
Anton Syrkov, Russia
Lars Toverud, Norway
Wojciech Trochymiak, Poland
Brian Uy, Australia
Matias A. Valenzuela, Chile
Tina Vejrum, Denmark
Jan Vitek, Czech Republic
Alois Vorwangner, Austria
Frantisek Wald, Czech Republic
Dawid Wiśniewski, Poland
Adam Wysokowski, Poland
Ye Xia, China
Stefan Żmigrodzki, Canada
Henryk Zobel, Poland
Krzysztof Żółtowski, Poland 

 
     


Organising Committee

Jan Biliszczuk, Poland – Chair

   
Paweł Hawryszków, Poland – Executive Chair

   
Olga Szymczyk, Poland / Germany – Secretary

   
       
Krzysztof Galik, Poland
Maciej Hildebrand, Poland
Marta Knawa-Hawryszków, Poland
Paweł Rawa, Poland
Krzysztof Sadowski, Poland
Marco Teichgraeber, Poland
Volodymyr Volotsiuga, Ukraine / Poland